Pazartesi, Kasım 21, 2011

PİXİWOO

Bu siteyi seviyorum yaaa...


Çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Bence herkes 1 -2 video izlemeli...


http://www.pixiwoo.com


http://pixiwoo.blogspot.com/


Yasemin Brandley'den Kış Çayı Önerisi...

Bugün Saba Tümer' i izlerken gördüm. Diyetisyen Yasemin Brandley bir çay önerisinde bulundu. Hem zayıflama çayı olarak da değerlendirilebileceğini söyledi. Günde 2 - 3 bardak içilebilirmiş...

İçindekileri hemen yazıyorum: 1 Fincan için 1 tatlı kaşığı zencefil tozu, bir tatlı kaşığı bal ve bir limon suyu; üzerine de sıcak su... Tadının da güzel olucağını düşünüyorum.

Hem kan şekerini dengelemek için hem de soğuk algınlığı için birebirmiş...Bence içine kabuk tarçın da atılabilir...

Denemesi bedava :)

Pazartesi Sendromu:((((

Şehirli insan, yıllardır pazar akşamı başlayan, tatsız ve oldukça rahatsız edici bir stres türü ile boğuşuyor. Uzmanlar, buna 'Pazartesi Sendromu' diyorlar. Üstelik, yapılan araştırmalar, en profesyonel insanların dahi, bu sendromu yaşadığını kanıtlıyor.
Bunu herkes yaşıyor
Zaman ile yarışılmadığı, rekabetin çok daha sınırlı olduğu, teknolojinin insanın karşısına her gün öğreneceği yepyeni detaylarla çıkmadığı eskilerde, haftanın her günü eşit değer taşıdığı için pazartesi günlerinin diğerlerinden herhangi bir farkı olmazken, modern zamanlarda insanoğlunun giderek artan problemleri bu sendromun doğmasına neden oldu.
Sorun nerede?
Öncelikle bu sorunun cevabını bulmak için, insanların pazartesi günleri kendilerini neden iyi hissetmediklerinin ardındaki gerçekleri araştırmamız gerekiyor. Belki de sorun, haftanın günlerinde değil de, kişinin yaptığı işten, kendi iç dünyasından da kaynaklanıyor olabilir, iş yerinde ve ofiste yaşanan sorunlar, bir süre sonra yapılan işten zevk almanızı engelleyebiliyor ve bu işi sadece para kazanmak için yaptığınızıı düşünmenize neden olabiliyor. İşte bu noktada da, pazartesi günleri kişi için gerilimi yeniden başlatan gün ya da bir simge anlamı taşıyabiliyor. İş arkadaşları ile arada geçen sorunlara çözüm bulmak için, onlarla diyalog kurmak en etkili yöntem belki de...
Neler yapılmalı?
Bunun başında, yönetici ile konuşup, kişinin kendini daha fazla geliştireceğine inandığı bir departmana yönlendirilmesini istemesi geliyor. Eğer kişinin elinde böyle bir fırsat yoksa, radikal bir karar vererek işten ayrılmak ve bir süre hangi dala kanalize olacağını düşünmek ise verilebilecek en akıllıca ve cesur karar...
Pazartesi aktiviteleri
Pazartesi günleri iş yerine en güzel giysiler, en hoş makyaj ve kısa bir yürüyüşün ardından gidilebilir. Böylelikle gün boyu alınacak iltifatlar o günün ilk iş günü olduğunu kişiye unutturacaktır. Pazartesi iş çıkışlarında biraz daha sosyal aktivitelere yönelmek gerekiyor. Eğlenceli geçen pazartesi akşamları, böylelikle ayrı bir önem kazanabilir.

Evveeettttt ben de bu yazıyı okuduktan sonra " en hoş giysiler " bölümünü seçerek bir güzel pazartesi kombinasyonu oluşturdum, yarın kombinasyonu sizlerle paylaşırım belki :))))

Şimdiden çabuk geçebilecek bir pazartesi diliyorum...