Pazar, Kasım 27, 2011

El emeği göz nuru ( Luck the World 1 )

" Luck the World " koleksiyonumuzun ilk parçalarından biri ...... İsme özel nazar bluzumuz .....

Evvet koleksiyonumuza her yeni gün yeni parçalar katılacak...
Tablolarda Ufak Revizyonlar...

Anneciğim kendine İkea' dan almış olduğu bir tablonun salonuna olan uyumsuzluğundan bahsedip duruyordu kaç zamandır. Bir de kardeşimin Amerika' dan getirmiş olduğu güllü believe tablosunun uydurmaya çalıştık salona.

Bordolar - kırmızılar... İşte öncesi , sonrası... Nermoş ( annem ) çok beğendi:)

Önce:


Sonra:
Biraz kombinasyon ;)

Biraz kombinasyonlarımı paylaşayım dedim ;)

Bu kombinasyonumu her türlü iş kıyafetiyle veya bi kot - t shirt versiyonuyla da kullanabiliyorum.

Fularım Paris' ten 5 Euroya aldığım ve çok sevdiğim bi parça. Bu sene gidince yine değişik renklerinden  3 - 4 tane almayı planlıyorum:)
Fularımı tuturmak için kullandığım tüy ise pazardan 1 TL' ye aldığım bir toka aslında.. Bileziklerimi de yine Bos-pa' dan edinmiştim, küpeler de çok önceden yaptığım bir el emeği göz nuru tasarım;) İşte size aksesuarlarla bi kombinasyon....


Bir başka kombinasyon da pembişler :) Kolyemin taşını geçen ay İstanbul' dan Mısır çarşısından aldım, zincir de benden:) Tokalarımı de H & M'nin dayanılmaz çiçeklerine dayanamayarak almıştım;) Pembiş bilezik de ellerimden çıkan bi parça. Evde kararan metal bileziğimin üstünü anneciğimin koltuk altından çaldığım bir tülbenti ile kapladım. Oldu sana sevimli bir bileziğim.

Aynı operasyonu leopar aşkı ile bir bileziğime de yapmıştım. Annemin bir bluzunun altından kestiği parçayı atmayıp saklamıştım. Aynısını da leoya uyguladım. O da çok kullanışlı oldu ;)

Annem' den Patates Graten

İsminin Patates graten olduğunu düşündüğümüz annem Nermoş' tan bir patates graten keyfi. Çok lezzetli olduğunu düşünüyorum ve her türlü et, balık yemeğinin yanında iyi bir ara sıcak, oldukça da kolay...Hemen bi göz atalım!

Öncelikle isteğinize göre 6 - 7 patatesi yarım ay şeklinde doğruyoruz. Ve yağladığımız fırın tepsimizin içine diziyoruz, arkasından başka bir tarafta 1 su bardağını dolduracak şekilde yumurta ( 4 veya 5 adet oluyor , sarısını beyazını ayırmaca yok, hepsi bir arada ) ve 1 su bardağı sütü çırpıyoruz. İçine tuzumuzu, karabiberimizi ve istersek diğer baharatlarımızı atarak çırpıyoruz. Fırın tepsimizdeki patateslerin üzerine döküp, iyice karıştıyoruz. İçine 1 su bardağı kaşar peynirini de rende şekilde atıyoruz. 1 su bardağı kaşar peyniri rendesini de ayırıyoruz.

Patateslerimizi fırınımıza atıyoruz, patateslerimizin pişmesine yakın; üzerine ayırdığımız kaşar rendesini de atıp üzerinin kızarmasını bekliyoruz.

Veeeee afiyet bal şeker olarak yiyoruz:))))))) Afiyetler olsun!!!!!

İçindekiler:

** 6 - 7 patates
** 1 su bardağı süt
** 4 - 5 yumurta
** 2 su bardağı kaşar rendesi
** Tuz, Karabiber, baharat