Pazartesi, Aralık 05, 2011

Her Parmağa Bir Yüzük ( Deli Deli Elleri Yüzüklü )

Bu senenin en trend ve bence en şık aksesuar modalarından biri her parmağa yüzük modası. Seçtiğimiz 3 parmağımızı ince, minik aksesuarlı yüzüklerle donatıyoruz. Çok göze çarpmayan ama bir o kadar da trend bir görüntü. Kısmet'in ince yüzükleri geçen sene çok modaydı, telden kalpler, sonsuzluk işaretleri... Ama bu sene biraz daha değişik objeli olanları tercih ediyoruz. ( Sinem Kobal, Burcu Esmersoy, Pınar Altuğ ve bizim Yaso bu trendin öncülerinden;)  ) Bizden söylemesi ;)
Ferah evler, içimiz açılsın...

Bu kadar giyim - makyajdan sonra biraz da ferah evler görelim dedim kendimce. Metal - uzay çağı evlerindense bu şekilde yaşanası evleri seviyorum. Beyazlar içinde, oturulası koltuklar, güzel aksesuarlar...Tanrı' nın Çayı ( Hayat Çay Tadında )

Maillerimin arasında gezerken bi hikaye okudum, paylaşmak istedim, hayattan kareler...


Bir grup kariyer yolunda ilerleyen yeni mezun, eski üniversitelerindeki profesörlerini ziyaret için bir araya gelirler. 

Sohbet, sonunda “işin ve hayatın stresinden şikâyete” döner.


Misafirlerine kahve ikram etmek isteyen profesör mutfağa gider ve yanında büyük bir termos içinde çay ve porselen, plastik, cam, kristal olmak üzere değişik tarzda ve ucuz görünenden, pahalı ve hatta çok özel olanlarına kadar değişik çay bardakları ile gelir.

Herkes bir bardak seçince, profesör şöyle söyler : 


“Fark ettiyseniz, tüm pahalı görünen bardaklar alındı ve geriye ucuz görünümlü, sade bardaklar kaldı. Kendiniz için en iyi olanı istemeniz normal olsa da, bu sizin stresinizin ve problemlerinizin kaynağı aslında. Emin olun ki, bardağın kendisi çayın kalitesine hiç bir şey katmaz. Çoğu zaman, sadece daha pahalıdır ve hatta bazı durumlarda da içtiğimizi saklar. Hepinizin aslında istediğiniz çaydı, bardak değil, ama bilinçli olarak en iyi bardaklara yöneldiniz ve sonra birbirinizin bardağına bakmaya başladınız.  Şunu bir düşünün:

Hayat çaydır. İş, para ve toplumdaki konumunuz da bardaklar. Onlar hayatı tutmak için sadece araçlardır ve seçtiğimiz bardak yaşadığımız hayatın kalitesini belirlemediği gibi değiştirmez de. Bazen sadece bardağa odaklanarak Tanrının sunduğu çayın tadını çıkarmayı unuturuz. Lütfen, Çay'a odaklanın, çayınızın kokusuna, tadına, ısısına .....yani çayı (hayatı) farkındalıkla yudumlayın !
Yoksa içtim (sağa sola bakarken) bir şey anlamadım dersiniz...

En mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip değildirler. Sadece her şeyin en iyi şekilde tadını çıkartırlar.”